niedziela, 16 listopada 2008

"ZDOBYWCY AMAZONKI"

Udział w wyprawie dla prawdziwych poszukiwaczy przygód którym niestraszne są trudy i niebezpieczeństwa.

Nasza wyprawa wiedzie wskroś całej Amazonii, wzdłuż najdłuższej rzeki świata.

Zaczynamy w Limie, kończymy w Caracas. Po drodze zagłębimy się na szereg dni w dziewiczej dżungli nad rzeką Ucayali. Pobyt tam to będzie czysta sztuka przetrwania z dala od turystycznych lodge’ów. Przygoda godna pułkownika Fawcetta lub Wojciecha Cejrowskiego. Będzie nawet okazja uczestniczyć w słynnej ceremonii ayahuaski u indiańskiego szamana.

Będziemy podróżować amazońskimi statkami pasażersko-towarowymi, obserwując życie rzeki. Pozostałą część trasy będziemy przemieszczać się samolotami, autobusami, indiańskimi dłubankami, jeepami, i na piechotę, maczetą wycinając sobie ścieżkę przez dżunglę.

Będziemy w legendarnych amazońskich miastach – Iquitos i Manaus, zbudowanych w okresie boomu kauczukowego na przełomie XIX i XX wieku. Atmosfera awanturniczych czasów wciąż żyje w ich portowych dzielnicach.

Będziemy w Kolumbii, w granicznej Leticii nad Amazonką. Z miasta wypuścimy się na niekonwencjonalną wycieczkę aby zobaczyć na własne oczy plantacje koki.

W Wenezueli kolejna kolejna próba sił – wspinaczka na największe Tepui, Roraimę. Roraima to stołowa góra, na której szczycie panuje ekosystem sprzed milionów lat. Krajobrazy jak z księżyca, głębokie niespenetrowane do końca jaskinie, i możliwość poczucia się jak dawni odkrywcy.

Potem dotrzemy do stóp największego wodospadu świata, Angel, i wykąpiemy się w jego strumieniach.

Na końcu będziemy relaksować się przez kilka dni na złotych karaibskich plażach. To będzie czas, by popijając cuba libre i obserwując błękit morza karaibskiego wspominać momenty, gdy ścieraliśmy się z piekłem Amazonii.

Wykonanie tej trasy 100 lat temu byłoby uznane za absurd.

50 lat temu, za bohaterstwo.

W lato 2009 my to zrobimy.

Ta podróż daje nam szansę zobaczenia wszystkich największych atrakcji tropikalnej Ameryki Południowej. Rzeka Amazonka i dżungla Amazońska. Metropolie – Lima, Iquitos, Manaus, i Caracas. Groźne graniczne miasteczka jak z dzikiego zachodu. Tepui Roraima. Wodospad Angel. Karaibskie plaże. I tysiąc przygód po drodze!

Wyprawa potrwa 28 dni. Wkład – 2650 USD od osoby (w tym wszystko oprócz samolotu z Polski i wyżywienia).

Cena może wydawać się wygórowana – ale weź pod uwagę, że wyprawa wiedzie przez pół kontynentu i zawiera tyle atrakcji, co dwie wyprawy organizowane przez biura trampingowe. W koszta są wliczone ceny trzech przelotów lotniczych oraz dwóch wypraw trekkingowych (dżungla oraz z Roraima).

Chęć swojego udziału zgłoś na adres email: tomalazak@interia.pl, a niezwłocznie wyślemy Ci dodatkowe informacje na temat wyprawy jak również jej szczegółowy program.

Z pozdrowieniami,

Tomek i Łukasz – poszukiwacze przygód!!!
Zatem nie zwlekaj, tylko zgłaszaj się na wyprawę, ilość miejsc jest ograniczona.

Brak komentarzy: